İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi’den Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyaret.
Bir süre önce göreve başlayan İran Trabzon Başkonsolosu Saberi, iki ülkenin çok çeşitli ve güçlü ilişkileri olduğuna vurgu yaptı ve “İki ülke arasında iktisadi ilişkileri geliştirmek açısından sizlerin önerileri bizler açısından önemlidir. Biz öncelikle ticari ilişkileri daha da güçlendirmek amacındayız. İş heyetinizi İran’da iş dünyası temsilcileri ile buluşturmak isteriz.” dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, İran ile Türkiye’nin diyaloglarının daha da gelişebilmesi açısından ticari temasların önemine değindi.
İran’a ticareti önemsediklerini ifade eden GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu; “Somut adımlarla ticaret ve turizm sektörlerinin gelişmesi için karşılıklı adımlar atılmalıdır. Ticari ürün gönderirken yaşanan zorlukların önüne geçilmesi için acil çözümler üretilmelidir. Ticarette kota uygulaması çözüm değildir. Giresun iş dünyası olarak karşılıklı iş görüşmeleri yapmayı arzu ediyoruz. Sizlerin de içinde yer alacağı Tahran merkezli yada çevresine yönelik, karşılıklı iş görüşmeleri yapılabilecek bir seyahat planlayabiliriz. Giresun’un imalat ve ihracata dönük altyapısı ve firmalarını İran’da faaliyet yürüten eş değer firmalar ile görüştürmek istiyoruz.” diye konuştu.

 

Önceki İçerikE-Fatura Uygulamasında Süre Uzatımı İsteniyor
Sonraki İçerikVergi Uygulamalarında Dijital Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı