KOSGEB KOBİ-GEL projesi tanıtım toplantısı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı imalatçı firmalara yönelik yapılan toplantının açılış konuşmasını GTSO Meclis Üyesi Muammer Usta gerçekleştirdi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Muammer Usta;”KOSGEB tarafından projelendirilen imalatçı KOBİ’lerimize yönelik,  destek projesi ciddi katkılar içerdiğini görmeyiz.Bölgemiz imalatçıları atölye tarzı çalışmaktadır. Bu bakımdan bu tür desteklerden faydalanabilmeleri adına KOSGEB’in yaklaşımları da önem arz etmektedir.”dedi.
KOSGEB Giresun KOBİ Uzman Yardımcısı Ömer Bayram,KOBİ-GEL projesinin tanıtımını yaptı.KOBİ Uzman Yardımcısı Bayram;” KOBİ-GEL projesinden yararlanabilmenin ön şartı,KOBİ olmak ve imalat sanayinde faaliyet göstermektir.Bu bakımdan imalatçılarımızın yararlanabileceği bu çalışma için ilk talep toplama sürecimiz başlamıştır.KOBİ tarzı işletmeleri güçlendirmek amacıyla 2016 yılı için programlanan KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programından bölgemizdeki imalatçılarımızın faydalanmasını arzuluyoruz. Geri ödemesiz 200 bin lira hibe desteğinin bulunduğu, teknoloji geliştirme odaklı projede 400 bin TL’de faizsiz geri ödemeli destek yer almaktadır.Bu geri ödeme proje bitimi ile ödenmeye başlanmaktadır. Özellikle bu projede personel, makine, yazılım ve hizmet destek başlıklarından faydalanılır.”