Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, “Devlet Destekleri İlçelere Taşınıyor” toplantısı Güce ilçesinde yapıldı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun da katıldığı toplantıda TKDK, KOSGEB, İŞKUR, DOKA, SGK İl kurum temsilcileri ve uzmanlar katıldı

Baloğlu Çay Ocağı’nda 17 Ağustos 2017 Perşembe günü saat 14:00 ile 17:00 arasında oluşturulan danışma masaları vasıtasıyla ilçede faaliyet gösteren işletmeler ve yatırımcı adaylarına bilgiler verildi.

Bilgilendirme toplantısı öncesi Güce bölgesi esnafları ile bire bir sohbet eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Önceki senelerde üyeler ile toplantılar düzenlemek kaydıyla bilgilendirme yapıyorduk.Bu dönem ise format değişikliğine giderek, danışma masaları vasıtasıyla üyelere bire bir hizmet vermek amacını hedef edindik.Son dönemde İstihdam seferberliği ile İŞKUYR,faizsiz kredi destek paketi ile KOSGEB,turizm yatırımları vasıtasıyla TKDK ve prim indirimleri uygulamaları ile SGK temsilcileri bizlerle birlikte faaliyetimizde yer almaktadır. Üyelerimiz başta olmak üzere bölge esnafının talepleri doğrultusunda devletimizin hibe desteklerini içeren başlıklarla ilgili bilgilendirmeler yapmak ve yeni yatırımlara olanak sağlamak açısından bu toplantıyı tertipledik. Sizlerin talepleri bizler için önemlidir. ”dedi.

Güce programı kapsamında ilçe üye esnaflarımızıda ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, devletimizin hibe desteklerinden Güce bölgesi esnaflarının yararlanmasının önemli olduğuna da vurgu yaptı.