Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Bankası arasında Oda üyelerine yönelik finansman imkânı sağlayacak protokol Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Halk Bankası Trabzon Bölge Koordinatörlüğü Pazarlama Bölüm Müdürü Davut Ali Suiçmez arasında imzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halk Bankası Genel Müdürlükleri arasında imzalanan “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı” anlaşması tanıtımının ardından Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ve Halk Bankası arasında protokol imzalandı.

İmza töreninde açıklamada bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin içinde bulunduğu bu zorlu süreci daha rahat atlatması için elimizi taşın altına koyarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Pandemi süreci hemen hemen tüm sektörleri etkiledi. Üyelerimiz büyük sıkıntılar yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. Bu zorlu süreçte Halk Bankası ile yapılan bu protokolle, nakit sıkıntısı çeken işletmelerimizin finansman ihtiyacını karşılarken, üretimde ve ticarette de devamlılığı sağlamış oluyor. Söz konusu protokol ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır.” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleşen “Parafkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi” imza töreninde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun yanı sıra Halk Bankası Trabzon Bölge Koordinatörlüğü Pazarlama Bölüm Müdürü Davut Ali Suiçmez, Ticari Kobi Pazarlama Yetkilisi Mehmet Ali Osmançelebioğlu, Halk Bankası Giresun Şube Müdürü Serhat Fazla, Kobi İlişkileri Yetkilisi Ahmet Bodur hazır bulundu.