14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla Giresun’un öncelikleri ve yatırım talepleri üzerine çağrıda bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun’un ulaşımdan organize sanayiye, turizm yatırım altyapısından kentsel dönüşüm süreçlerinin tamamının seçim beyannamelerinde taahhüt altına alınmasının gerekliliğini ifade etti.

Genel seçimler dolayısıyla ilimizden milletvekili çıkartabilmek adına yarışacak siyasi partilerimizin adaylarının bu süreçte mutlak taleplerimizi açık ve net bir şekilde taahhüt altına almalarının önemini belirtilen Çakırmelikoğlu, aşağıdaki yatırımlara vurgu yaptı;

“14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde siyasi partilerimize öncelikle başarılar dilerim. Bizler sivil toplum kuruluşları olarak, hangi partiden olursa olsun meclise gidecek olan vekillerimizden, Giresun sorun ve taleplerinin ortak bir dille anlatarak çözüm noktasında beraber hareket etmeleri ve yatırıma dönüşmesini sağlamalarını arzulamaktayız.

Bu çerçevede uzun yıllardır çözüm bekleyen;
*Giresun Güney Çevre Yolu Projesi,
*Samsun-Sarp Demiryolu Projesi,
*Dereli-Şebinkarahisar Yolu ve Pınarlar Tüneli Projesi,
*Tirebolu-Torul Bölünmüş Yol Projesi,
*3. ve 4. Organize Bölgeleri kamulaştırma ve altyapı yatırımları,
*Turizm yatırımları için yaylalarda imar düzenlemeleri,

*Fındık ve çay mamul madde imalatı kümelenmesi,

*Giresun şehir merkezi kentsel dönüşüm alanları.

Tek düşüncemizin Giresun’un sosyal ve ekonomik kalkınması olduğu bilinci ile iktidarından muhalefetine tüm siyasi parti temsilcileri ve milletvekillerimizin seçim sürecinde Giresun adına ifade ettiğimiz önceliklerimizi dikkate almalarını bekliyoruz. Bu vesileyle seçime giren tüm partilerimize ve milletvekili adaylarına tekrar başarılar diler, kazananın Fındığın Başkenti, Kirazın Anayurdu Giresun olmasını temenni ederiz.”

Önceki İçerik23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Sonraki İçerikGiresun Sınav Kurs Firmasından Ziyaret