Giresun Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılının son toplantısı olan Aralık ayı meclis toplantısı 35 üyenin katılımı ile gerçekleştirildi. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu başkanlığında toplanan meclis, gündem maddelerini görüştü ve karara bağladı.
Resmi gündemin ardından Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Serdar Demirkan, 47 km mesafeli projelendirilen Giresun Güney Çevre Yolu Projesi hakkında detaylı bilgi verdi. Mimar Demirkan,”2017 yılında onaylanan ÇED raporuna göre 47 km olarak tespit edilen Giresun Güney Çevre Yolu için Karayolları teknik ekipleri tarafından sondaj çalışmaları devam etmektedir.  Ordu ili Gülyalı ilçesinde başlayacak olan proje Piraziz, Bulancak Giresun Merkez İlçe ve Keşap ilçelerini kapsamaktadır.” dedi.
Meclis üyelerinin sektör sorun ve taleplerini ifade ettiği konuşmaların ardından kürsüye çıkan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmeklikoğlu, Oda’nın 2019 yılı faaliyet ve lobi çalışmaları hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi.
Fındık sektörüne yönelik Giresun Ticaret Borsası ile İtalya’ya yapılan ortak ziyarete değinen Başkan Çakırmelikoğlu,”İtalya’da üretici fındığını 30 TL civarında satıyor ve bizim üreticinin satış fiyatı ortada ancak gelecek adına şahsen ümitliyim. Çünkü son yıllarda Çin’in fındık sektörüne yaklaşımı fevkalade iyi. Giresun fındığı kuruyemiş sektörünün tek ürünü, diğer fındık çeşitleri sanayi fındığı olduğunu biliyoruz. Bu bakımdan Çin’in her geçen gün Türk fındığına olan talebi birkaç seneye ürünün değerini 30 TL civarına ulaştıracağına inanmaktayım.” dedi.
Önceki İçerikYüksek İstişare Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
Sonraki İçerikKadın Girişimciler Belediye Başkanı Şenlikoğlu’nu Ziyaret Etti