Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu’ndan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyaret.
Şehrin sorunları ve iş dünyasının talepleri üzerine yapılan görüşmede değerlendirmede bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Son dönemde şehrin batı yakası sahil bölgesine yapılan yapılar bir istila görüntüsü sergilemektedir. Toplumun tüm kesimlerince tepki alan bu sürece acilen dur denilmelidir. Giresun Güney Çevre Yolu ve Bulancak Durağı geçişi mutlak kısa zamanda çözüme kavuşturulmalıdır. Giresun sahili yürüyüş alanı ve bisiklet yolu ile projelendirilerek genişletilmelidir. Hacımiktat Caminin Bulancak Durağı tarafı şehrin önünün açılması adına kamulaştırılmalıdır. Ayrıca Giresun TSO binasına, Taşbaşı Parkına yayalar için olan eski üst geçit bağlantısı yeniden yapılmalıdır. Bölgeye olan Giresun Limanı Gümrük Binası önünden araç yolu bağlantısı kısa zamanda verilmelidir. Giresun turizminin sorunlarından biri olan tur otobüslerinin bekleme alanları çözüme kavuşturulmalıdır. Sahil bandında Fındık ve Yerel Ürünler Satış Bölgeleri oluşturulmalıdır.” diye talep ve önerilerini sıraladı.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyarette şehrin sorunlarına ortak akılla ve iş dünyasının temsilcileri ile çözüm üretmek istediklerini ifade eden Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu; “Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere ilimizin Sivil Toplum Kuruluşları ile istişare ekibi oluşturmak kaydıyla, sorunlara ortak akıl etrafında çözüm, insan yaşamına katkı sağlayacak projeler ile modern bir şehir oluşturmayı hedeflemekteyiz. Sizlerin katkısı bizler için önem arz etmektedir.” dedi.
Giresun plajlar bölgesindeki yapılar için ise kısa zamanda çözüm üretilerek yıkımların gerçekleştirileceğini ifade eden Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu; “Turizmin en önemli ayaklarından biri olan tur otobüslerinin duraklama ve şehre intikal alanı için ise geçici bir çözüm notası olarak Osman Ağa Meydanını planlamaktayız. Bulancak Durağı bölgesinde projelendirme yapılana kadar Osman Ağa Meydanı (Keşap Durağı) alanında tur otobüslerini misafir edeceğiz. Sahil bölgesinde bisiklet yolu projemiz bulunmaktadır, yine toplama yolunun belediye ye devri için Karayolları ile görüşmelerimiz sürmektedir. Güney Çevre Yolu Projesinde süreç işlemektedir. Şehrimizin sosyal ve kültürel etkinliklere dönük yeni projeler ile geliştirmenin yanında trafik ve imar sorununa çözüm odaklı planlamalarımız mevcuttur. Bu nokta da sizlerin destek ve görüşleri de süreçte bizlere fayda sağlayacaktır.” görüşlerini bildirdi.