Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu tarafından karşılanan Gaziantep Ticaret Borsası heyetinde yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.
Giresun ve bölgenin lojistikte stratejik üstünlüğüne vurgu yağan Tiryakioğlu, “Son dönemde Rusya ve Ukrayna dünyanın tahıl ambarı konumuna yükselmiştir. Bu tarım ürünlerini ülkemizin iç bölgelerine ulaştırabilmenin en kısa ve maliyeti en düşük yolu Giresun, Trabzon ve Samsun limanlarını kullanmak ve akabinde karayolu ile Gaziantep ve çevresine ulaştırmaktan geçmektedir. Rusya yada Ukrayna’dan gelen tarım ürünlerini İskenderun Limanına nakletsek, maliyet o zaman Giresun Limanının iki katına çıkmaktadır. Bu açıdan Giresun ve bölge limanlarının İç Anadolu bağlantıları güçlendirilerek, ticaretin uluslararası ayağı desteklenmelidir.” dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise, Giresun Limanı ile entegreli kuzey-güney yol bağlantılarının güçlendirilmesi için çalışmalar yürütüldüğünü ayrıca gerekli lobi çalışmalarının yapıldığını ve bir elin nesi var iki elin sesi var düşüncesinden hareketle Gaziantep’in de desteklerini beklediklerini ifade etti.
Çakırmelikoğlu; “Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Sivas ile Kurtbeli yolunun yanında Tirebolu-Gümüşhane yollarının uluslararası yol statüsüne kavuşturulması için verilen mücadelenin faydalarını hep birlikte görmekteyiz.” sözlerini vurguladı.
Önceki İçerikAlucra Belediye Başkanı Aybar’a Ziyaret
Sonraki İçerikHalk Bankası Müdürü Fazla’dan İvme Kredisi Bilgilendirmesi