Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Samsun-Sarp demiryolu projesinin bölge imalat sanayi altyapısının güçlendirilmesinde stratejik bir yatırım aracı olacağına dikkat çekti.

Orta ve Doğu Karadeniz vilayetlerinin ortak talebi haline dönüşen demiryolu konusunda gelişmeleri değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çakırmelikoğlu;

“Samsun’dan Sarp’a kadar düşünülen ve devletimizin şuan planlama sürecinde olduğunu öğrendiğimiz, resmi yatırım programını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesini beklediğimiz demiryolu Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Rize ve Artvin illerinin kalkınmasına fayda sağlayacağı kadar AB ülkeleri ve Anadolu coğrafyasının Orta Asya ile jeostratejik bağını güçlendirecektir.

Ülkemizin en önemli stratejik yatırım planları içinde olacağı bilinen Samsun-Sarp demiryolu projesi, yük ve yolcu taşımacılığında deniz yolu, kara yolu ile önemli bir ivme yakalayacaktır. Makro hedeflerin yanında bölgemizin imalat altyapısı ve pazara ulaşımda yaşadığı maliyet artışlarında demiryolu iş dünyasının önünün açacaktır.

Bugün bölgemizin kalkına bilmesinde devletimizin demiryolu yatırımı yüksek önem içermektedir. Bu bakımdan 2021 yılı içinde proje çalışmalarının başlaması ve kısa zamanda yatırım kararına dönüşmesini arzulamaktayız.”

Önceki İçerikİşletmelerde Borç Yapılandırması Ve Kasa Affı Eğitimi Düzenlendi
Sonraki İçerikİhracatta Anı Yakalayın Webinarı