Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında bilgisayar kursu başladı. Halk Eğitim Giresun İl Müdürlüğü binasında başlayan programa Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı işletme yetkilileri ve çalışanlar katılıyor.
160 saat sürecek olan bilgisayar kursu haftanın iki günü yapılacak. Kursun açılışında konuşan Halk Eğitim Müdürü Harun Karabürk;”Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile bir çok alanda kurslar düzenlemeye başladık,bilgisayar kursuda bunlardan sadece biridir.Temel bilgisayar eğitimi,word,Excel,point programları ile internet kullanımı destelerinin görüleceği çalışmaya iştirak eden tüm işletme temsilcilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Burada üyelerimize temel bilgisayar kursu düzenlenmektedir.Kurslarımızın bir çoğu işletmelerimizden gelen talepler doğrultusunda oluşturulmaktadır.Oda üyelerimizin katıldığı bu programın faydalı olmasını umut ediyorum.Günümüzde ticaret sanal ortama yoğunlaşmaktadır.Bu açıdan bilgisayar kullanımı önemlidir.”diye konuştu.