“1922 yılında, 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında, zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, tarihimizin en önemli başarılarından biri olduğuna dikkat çeken Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “30 Ağustos, ülke topraklarının, işgal kuvvetlerine bırakılmayacağının açık bir ifadesidir.”dedi.

Başkan Çakırmelikoğlu;
“Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının bütün halkımızın da desteği ve gücünü arkasına alarak yazdıkları destana, 30 Ağustos zaferine ve bize bıraktıkları Türkiye Cumhuriyeti emanetine sımsıkı sarılarak sahip çıkmak ve ülkemizi medeniyet yarışında en ileri noktalara taşımak en önemli görevimizdir.

Her platformda dile getirdiğimiz üzere, ülkemizi dünyanın en büyük ekonomilerinden birisine sahip kılmak istiyoruz. Biliyoruz ki; işsizliğin en az oranda yaşandığı, insanlarımızın en üst refah seviyesine sahip olabildikleri mutlu ve kenetlenmiş bir ülke hepimizin ortak idealidir. O halde bütün enerjimizle, daha fazla çalışmak, daha çok üretmek ve daha çok girişimci çıkarmak zorundayız. Bunu başarabilecek gücümüz de, inancımız da fazlasıyla vardır.

Şanlı tarihimizin gurur günü 30 Ağustos zaferinin yıldönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk başta olmak üzere vatanları uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”