Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Mesleki Yeterlilik Belgesi Asansör Bakım ve Onarımı sınavı gerçekleştirildi.

Uygulama ve teorik sınav olarak iki aşamalı planlanan Asansör Bakım ve Onarımı Seviye-4 sınavlarına Giresun il sınırları içinde faaliyet yürüten asansör bakım ve onarımı yapan firma çalışanları katıldı.Salı günü teorik sınav ile başlayan ve üç gün süresince Giresun’da bulunan bir firmada asansör bakım onarımı uygulama sınavlarına giren çalışanlar,Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için ter döktüler.

Giresun’da ilkkez gerçekleştirilen Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları hakkında değerlendirmede bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;”İnşaat grubu ağırlıklı olarak yürüttüğümüz Mesleki Yeterlilik Belgesi’nde asansör sektöründe yer alan mesleklerde sınav gerçekleştiriyoruz. Giresun’umuzda irili ufaklı 15 civarında asansör firmamız yer almaktadır.Firmalarımızda çalışanlara yönelik düzenlenen Asansör Bakım ve Onarımı Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları önümüzdeki süreçte de devam edecektir.”dedi.