Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde TOBB Meybem A.Ş. uzmanları tarafından yapılan Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarına devam ediyor.
Bu doğrultuda Giresun’da faaliyet gösteren Arsan Enerji işletmesinde makine bakımcısı olarak çalışanlar sınava tabi tutuldular. Hafta başı yapılan sınavda Arsan Enerji firmasına bağlı çalışanlar Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmeleri adına ter döktüler.
22 Ekim 2018 Pazartesi günü yazılı sınavları Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Makine Bakımcısı mesleğinde çalışan Arsan Enerji firma personeli daha sonra Espiye’de yer alan tesislerde uygulama sınavına tabi tutuldular.
İki aşama da gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları, Kasım ayı içerisinde 2.el araç alım-satım danışmanlığı belgesi, inşaat mesleği ve kaynakçılık alanlarında devam edecek.Çok Tehlikeli ve Tehlikeli Meslekleri kapsayan Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu kapsamında olan kişi ve firmaların Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na başvurmaları önemle rica olunur.