İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre, 50’den az çalışanı bulunan az tehlikeli kodunda yer alan işletmelerde uygulama süresi uzatıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “1 Temmuz 2020 tarihinde uygulamaya girmesi beklenen ancak teknik altyapı ve ekstra maliyet yükünden dolayı az tehlikeli kategorisinde yer alan işletmelerde iş sağlığı uzmanı ve işyeri hekimi bulundurma şartı girişimlerimiz doğrultusunda uzatıldı.
Az tehlikeli işletmeler sınıfında yer alan 50’nin altında çalışanı bulunan işyerlerini kapsayan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı tahsisi ile İşyeri Hekimi bulundurma zorunluluğu süresi 28 Temmuz 2020 tarihli resmi gazete yayını kapsamında 31.12.2023 tarihi olarak değiştirilmiş oldu.
Buna göre 01.07.2020 tarihinde yürürlüğe girmesi beklenen az tehlikeli işyerleri sınıfında yer alan kamu kurumu ve özel sektör işletmelerinde İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi çalıştırma şartı  bu vesileyle 2023 yılı sonuna ertelenmiş oldu.”
Önceki İçerikGiresun Ticaret Ve Sanayi Odası Üyeleri İçin İndirimli Elektrik İmkanı
Sonraki İçerikTemmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı