10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret eden Giresun’da günlük yayın yapan gazete temsilcileri, son dönemdeki ekonomik dalgalanmanın gazete maliyetlerini de olumsuz etkilediğini ifade ettiler.

Bağımsız ve tarafsızlığın ilkeli savunucuları gazetecilerin gününü kutlayan Başkan Çakırmelikoğlu; “Türkiye’de basın çalışanlarının özlük hakları 10 Ocak 1961 tarihinde yasa ile güvence altına alınmıştır. Bu aşamada gazetecilik ilkelerini insanlığın yararına kullanan, bağımsız ve tarafsız objektif sektör mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, ilkeli ve tarafsız gazeteciliğin desteklenmesinin şart olduğuna inanıyorum. “dedi.

Ziyarette Yeşilgiresun Gazetesi adına yetkili Egemen Öğütçü, Giresun İleri Gazetesi adına yetkili Mesut Erdoğan, Giresun Gündem Gazetesi adına yetkili Mustafa Cici, Yenigiresun Gazetesi adına yetkili Fatih Öztürk ile Giresun Öncü ve Giresun Ekspres Gazeteleri adına yetkili Murat Yakarışık yer aldı.