Giresun Defterdarı Musa Koçulu ve ekibinden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret. Giresun Defterdarı Musa Koçulu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyeleri ile birlikte il ekonomisine önemli katkıları olduğuna dikkat etti.
Vergisel manada 2017 yılı genelinde Giresun’un hedeflerini gerçekleştirdiğine dikkat çeken Defterdar Koçulu,”2017 ile 2018 yılının ilk üç ayını kıyasladığımız takdirde ise yüzdelik dilimde artış gözlenmektedir.”dedi.
 Defterdar Koçulu ayrıca; Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na yetkilisi olduğu firma adına 2016 Yılında Vergi sıralamasında dereceye girmesinden dolayı Maliye Bakanı Naci Ağbal adına teşekkür belgesi takdim etti.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise “Vergi ödeyen KDV ödeyen işletmeler kazanandır.Ödeyemeyen ise sorun sarmalındadır.Esnafımızın şu dönemde sıkıntıları gözüküyor,bu süreçte daha esnek olmakta yarar var diye düşünüyoruz.”sözlerini vurguladı.
Ziyarette Defterdar Musa Koçulu’nun yanı sıra Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir, Milli Emlak Müdürü Canan Çelebi,Personel Müdürü Yasin Yükselme ve Gelir Müdür V. Beratiye Ayaz yer aldı.