Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile birlikteki heyet Türk Hava Yolları icra kurulu Başkanı İlker Aycı’yı ve THY Özel Büro Başkanı Kemal Öztürk ile Ordu-Giresun Havalimanının uçak seferleri konulu toplantı gerçekleştirdiler.
Ordu-Giresun Havalimanında yaşanan uçuş hatları ve saatleri sorunu üzerine İstanbul’da THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’yı ziyaret eden Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havalimanında yaşanan uçuş hat sorununu gündeme taşıdılar.
İstanbul, Ankara, İzmir gibi yoğun hatlarda alternatif taleplerini ileten Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Ordu-Giresun Havalimanı talebin yoğun olduğu ancak arzın düşük olduğu ender havalimanlarından biridir. Komşu havalimanlarında onlarca uçuşa karşılık günlük bir iki uçuş ile hizmet vermekte zorlanan Ordu-Giresun Havalimanında Türk Hava Yollarının en azından Ankara, İzmir ve İstanbul gibi bölgeler için hat sayılarının artırılması iş dünyamız ve hemşerilerimiz açısından büyük önem arz etmektedir.” dedi.
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise, “ 2019 yılı ile İzmir hattının (SunEkspres) haftalık üç sefer ile açılmasını sağlayacağız. Yine yoğun olan Ankara hattını ise THY’den günlük iki sefere çıkartacağız. İstanbul hattı içinde planlama yapacağız. Ordu-Giresun Havalimanı bizim için öncelikli olan uçuş güzergahları içinde her zaman özel yeri vardır.” diye konuştu.
Toplantıda Giresun işdünyası ile kamu kurum temsilcileri de yer aldı.