Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı Orman Ürünlerinin Yetiştirilmesi, İşlenmesi, Kereste Ticareti İle Ev Büro Mobilyalarının Toptan Ve Perakende Ticareti sektörlerinde faaliyet gösteren firmaları kapsayan 10.Meslek Komite toplantısı yapıldı.

Pandemi dönemi ticari etkilerinin analiz edildiği toplantıdan çıkan görüşleri değerlendiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Sektörlerin röntgenini çektiğimiz bu geniş tabanlı değerlendirmeler, ilgili bakanlıklar düzeyinde taleplerimizi belirleyecektir.” dedi.

Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu;

Reel sektörde çalışan işçilerimize ödenen ücretler üzerindeki işveren yükleri konusunda kamunun daha sert adımlar atması, ülkemizdeki işsizlik rakamlarını ortadan kaldıracaktır.

İşkur görev tanımları revize edilerek, ilimiz ve ülkemiz sorunu mesleksiz yada işsizlikle ilgili veri tabanının daha detaylı oluşturularak gerçekçi istihdam politikalarına yol açılması, ayrıca kamu üzerinden kısa çalışma programlarının bir beklentiden çıkartılması gerekmektedir.

Kgf kredi ödemelerinin faizsiz 6 ay ötelenmesi,

Kamusal yükümlülüğümüz olan ( vergi, ssk ) işlerin 2021 sonuna ertelenmesi,

Yeni – düşük faizli kgf devreye alınması,

Faizsiz nakit hibe desteği verilmesi,

2020 yılında başlayan ve halen dünyada yayılmaya devam eden kovid – 19 süreci reel sektörde şiddetli ekonomik yıkımlara yol açtığı gibi ticaretin de şeklini değiştirmiş, hal böyle olunca da bu değişime ayak uydurmak için ulusal zincir mağazaların çalışma saatleri ve yurt dışında olduğu gibi yerleşim alanlarının makul km. lerde şehir dışına alınması, kobilerimizi koruyacaktır.

Ayrıca üyelerimizin e-ticaret ile ilgili bilinç düzeyinin artırılması için eğitim çalışmaları yapılması  talepler arasında yer almaktadır.” açıklamasında bulundu.

Önceki İçerikMarket Açılış Kapanış Saatlerinde Düzenleme Bekleniyor
Sonraki İçerikFındık Sektörü Destek Bekliyor