“Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği, Sorunları ve Çözüm Önerileri” toplantısı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan toplantıya Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’da katıldı.
 Sanayi tabanının güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, 2019–2021 yıllarını kapsayan yeni ekonomi programının yayınlandığını belirterek, yayınlanan ekonomi programı kapsamında bu toplantının gerçekleştirildiğini söyledi.
Vali Sarıfakıoğulları “Milli teknoloji güçlü sanayi hamlesinin başarılı sonuçlar üretebilmesi, ancak Türkiye´nin sanayi kalkınması konusundaki sorunların doğru teşhisiyle birlikte vizyoner, yenilikçi, nitelikli kesimlerin talep ve beklentilerine cevap veren önerilerin alınmasıyla mümkün olacaktır. Bu çerçevede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek Kalkınma Ajansları Yönetim Kurulu toplantılarının ´Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği Sorunlar ve Çözüm Önerileri´ konulu gündem maddesiyle toplanılması konusunda talimatları olmuştur. Özellikle ilimizin sanayisi, yapmamız gerekenler, öneriler, sorunlar ve çözüm önerilerini aramızda konuşup daha sonra Bakanlığımıza bir rapor halinde sunacağız” diye konuştu.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, sanayicinin sorunları noktasında Organize Sanayi Bölgeleri imkan ve sayılarının artırılması ile finansmana erişimin kolaylaştırılması gerektiğine değindi.
 Toplantı sonucunda ortaya konulan sorunlar ve çözüm önerileri, bir rapor haline getirilerek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı´na sunulacak.
Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan toplantıya; Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, 2.OSB Bölge Müdürü Mete Bahadır Yılmaz ve ilde sanayi ile ilgili faaliyet gösteren kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.
Önceki İçerikKomutan Yakın’dan Ziyaret
Sonraki İçerikYazılı İletişim Ve Raporlama Eğitimi