Video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen Karadeniz Bölge toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, içinden geçtikleri bu zor süreçte, oda ve borsalara daha büyük görev ve sorumluluk düştüğünü söyledi.​
İş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlenerek, sahadaki sıkıntıları en hızlı şekilde ilettiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bu çerçevede ilk etapta hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduk. Bunların büyük bir kısmı hayata geçti, geçmeye de devam ediyor. Bunlar dışında da önerilerimizi iletmeye devam ettik. Çünkü bu dinamik bir süreç. Her gün yeni bir konu, yeni bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim” dedi.
Oda/borsa başkanlarının da bu vizyonla çalıştığını, üyelerine hizmete devam ettiğini görmekten dolayı gurur duyduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Başkanlarımın hepsi, canla-başla gayret gösteriyor, üyelerimizin nabzını tutuyor, onlara tercüman oluyor. Öneriler hazırlayıp, bize aktarıyor” şeklinde konuştu.
Toplantıda Giresun İş dünyasının taleplerini de iletilerek görüş alışverişinde bulunuldu.