24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Hasan Çakırmelikoğlu,”Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.”dedi.
Gtso Başkanı Çakırmelikoğlu’nun açıklaması şöyledir;
“Her insanın ortak kanaatidir ki, toplumların en özverili, en saygıdeğer mesleklerinin başında gelen öğretmenlik, geleceğimizin sahibi çocuklarımızın ışığıdır, güneşidir. Ulu Önder Atatürk’ün de belirttiği gibi, toplumun düşmanı olan cehaleti ancak öğretmenler yok eder. Onun için geçmişi öğreten öğretmenlerimiz, geleceğimizin de asıl kurucuları konumundadır.
Bizler işadamı olarak, yatırımlar yaparız ve tabi ki her yatırımda kaybetme riskini de taşırız. Ancak hayatta kesinlikle kaybedilmeyen eğitime olan yatırımdır.Bu doğrultuda bizler değerli öğretmenlerimizin başarılarıyla gururlanıyoruz, onlar da yetiştirdikleri gençlerin başarılarıyla övünç duymaktayız.
Bu duygu ve düşüncelerle, kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, eğitim camiamıza şükran ve saygılarımı sunuyorum.”