Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, nefes kredisi şartlarının işletmeleri nefes aldırmak üzerine planlandığına vurgu yaptı.

“Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın kaynaklarından sağlanan 2 milyon TL ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği katkısı ile yaklaşık 20 milyon TL kredi imkanı sağlanmıştır. Bu çerçevede pandemi sürecinden olumsuz etkilenen üyelerimize verilecek olan nefes kredisi kampanyasına katılan bankalara ve TOBB ile ilgili kuruluşlara Giresun Ticaret ve Sanayi Odası adına teşekkür ediyoruz.” diyen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Fakat üyelerimizden gelen yoğun şikayetler üzerine yetkililere ilettiğimiz talepler ise nefes kredisi şartlarının kolaylaştırılması, artı kefalet istenmemesi, SGK ve vergi borcu yoktur şartının kaldırılması, kredi, kredi kartı, çek ve senet gibi ödemelerde yaşanan gecikmelerin dikkate alınmaması ve kredi verme sürecinin hızlandırılmasıdır. Aksi taktirde bu şartlar ile işletmelerin nefes kredisini kullanmasının mümkün olmadığını ve ayakta kalamayacaklarını görmekteyiz.”

Üyelerimizin dayanacak gücü kalmadığına vurgu yapan Çakırmelikoğlu; “İşletmelerin finansal sorunlarına acilen çözüm bulunmalıdır. Son bir yılda pandemi ve diğer şartlar dolayısıyla kaybedilen zaman telafi edilmesinin imkanları aranmalıdır. En kısa sürede faizsiz kredi ötelemeleri, vergi-SGK borçlarının silinmesi, üyelere nefes aldıracak karşılıksız nakdi desteklerin hayata geçmesi yada nefes kredisi şartlarının iyileştirilmesi gerekmektedir.”

Önceki İçerikÇakırmelikoğlu Giresun Çayı’na Dikkat Çekti
Sonraki İçerikGiresun TSO Üyelerine Yönelik Giresun Final Akademi Anadolu Ve Fen Lisesi’nden Yüzde 20 İndirim Protokolü İmzalandı