Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı meclis toplantısı 34 üyenin iştirakiyle yapıldı. Meclis Başkanı Necmettin Şükrü Ataün nezdinde yapılan toplantı ana gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla 25-26 Mayıs tarihleri arasında 2. düzenlenen Giresun’un Yeşil Lezzetleri ve Gastronomi Festivali değerlendirildi.

Festivalde yoğun emekleri bulunan iş insanları Şevket Alaeddinoğlu, Osman Tuncer, Ergin Kılıçaslan, Selçuk Tavacı, Dursun Aydın, Tuncer Kara, Murat Aksu, Yunis Türk ve Orhan Kılınç’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.Etkinlik komitesi adına bir konuşma gerçekleştiren Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Kılıçaslan, “Giresun’un tanıtımına katkı sağlamak adına çıkılan bu yolda bizleri yalnız bırakmayan tüm destek kuruluşlarımız ve işletmelerimize minnettarız.” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, turizmin Giresun’un geleceğine önemli katkı sağlayacağına değindi ve “Gastronomi alanında farklı bir perspektif ortaya koyan Giresun’un bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği festivalin devamı önemlidir. Giresun turizmde büyüyebilmesi adına doğası kadar mutfak çeşitliliğinin dünyaya tanıtımı da gerekmektedir. Bu kapsamda etkinlikte emeği bulunanlara sonsuz teşekkürler.”

Toplantının ardından Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Kara, Türkiye’nin Nükleer Enerji ve Toryum Stratejisi konumu bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Prof Kara, ülkelerin enerji ihtiyaçları açısından nükleer enerji ve toryumun önemine değindi.

Önceki İçerikTaşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
Sonraki İçerikÇakırmelikoğlu, 1. OSB Altyapı Güçlendirilmesini Destekliyoruz