Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meybem A.Ş. ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen, Mesleki Yeterlilik Belgesi Isı Yalıtım ve Duvarcı sınavında başarılı olan kursiyerler belgelerini törenle teslim aldılar.
Temmuz ayında gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan duvarcı ve ısı yalıtım mesleğiyle iştigal eden 29 kişinin belgeleri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın’ın da katıldığı tören ile teslim edildi.
Mesleki Yeterlilik Belgesi inşaat grubu ağırlıklı bir çok alanda sınavlara devam edildiğini törende açıklayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın;”Her geçen gün artan oranlarda Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne talep gelmektedir.Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler bu talebe cevap verebilmenin mücadelesi içerisindeyiz.Bugün ise inşaat alanında ısı yalıtım ve duvarcı mesleklerini iştigal edenlerin belge töreni düzenlenmektedir.Bu belgenin önemini artık bilmeyenimiz yoktur.Belgesiz çalışanların yarın sıkıntı yaşamama ihtimalide yoktur.Bu belgeli çalışanın iki yıl süresince sigorta işveren payını devletimizin karşıladığı gibi belgesiz çalıştırılmanın cezası ise kişi başı 500 TL olduğunu vurgulamak isterim.”dedi.
Mesleki Yeterlilik Belgesinin şuan devlet teşviki ile desteklendiğine dikkat çeken Başkan Günaydın; 2019 yılından itibaren teşvik uygulamasının kalkacağına da değindi.