HİSER Projesinin ilk adımı olan İhtiyaç Analizi süreci başladı. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan açılış toplantısına projeye dahil 37 firma yöneticisi ile IC Danışmanlık firma yetkilileri katıldı.
IC Danışmanlık firma yetkililerinin yapacağı ihtiyaç analizleri süreci öncesinde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun turizminde atılım projesi olan HİSER’in 2018-2021 döneminde ilimizin potansiyellerini harekete geçireceğini hep birlikte göreceğimizi vurguladı.
Başkan Çakırmelikoğlu;”2 yıldır bu sürecin içinde yer alan firmalarımız ve Odamızın birlikteliğinin meyvelerini alacağına olan inancım tamdır.Fındık bölgenin lokomotifidir,ancak 2021 yılı ile turizminde en az fındık kadar bölge ekonomi ve sosyalitesine katkı sağlayacağına inanıyorum.Bu sürece emeği geçen bir çok insan olmuştur,özellikle DOKA Giresun İl Koordinatörü Murat Aladağ’a teşekkür ediyorum.Bu çerçevede turizmin ekonomide çok yönlü avantajlarından faydalanmamıza imkan sağlayacak HİSER Projesinin de tekrar ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.
HİSER Projesinin İhtiyaç Analiz sürecini yöneten IC Danışmanlık firma yetkilileri de kısa bir sunum gerçekleştirdiği toplantı firmalar ile ikili görüşmelerle devam etti.
HİSER Projesinin ilk faaliyeti olan İhtiyaç Analizi kapsamında hedef pazarlar, hedef pazarlarda yürütülecek faaliyetler, firmaların eğitim ve danışmanlık ihtiyaçları gibi konuları kapsayan detaylı bir İhtiyaç Analizi Raporu hazırlanarak Ticaret Bakanlığına sunulacaktır. HİSER Projesi ile sağlanacak destekten faydalanacak üyelerimiz, görevlendirilen uzmanlar tarafından 16-18 Ekim tarihleri arasında işletmelerinde ziyaret edilerek mevcut durum analizleri yapıldı.