HİSER Projesinin ilk adımı olan İhtiyaç Analizi sürecinin tamamlanmasının ardından ikinci aşama değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan değerlendirme toplantısına Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun yanı sıra projeye dahil olan turizm firma yöneticileri ile IC Danışmanlık yetkilisi Arife Yılmaz katıldı.
HİSER yol haritasının katılımcı firma yetkilileri ile paylaşılması toplantısının açılışında konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Giresun turizminde atılım projesi olan HİSER’in 2018-2021 döneminde ilimizin potansiyellerini harekete geçireceğini hep birlikte göreceğiz. Bu birlikteliğin meyvelerini 3 yıl içerisinde alacağımıza inanıyorum.Bu tür kümelenmeleri diğer sektörlerde de yapabilmenin mücadelesi içerisinde sizler iyi bir örnek teşkil edeceksiniz.” dedi.
HİSER projesi yol haritasıyla ilgili değerlendirmede bulunan IC Danışmanlık yetkilisi Arife Yılmaz ise, “Turizm sektörü ülkemizin parlayan yıldızı gibidir. Bugün ülkemiz ve Giresun’un sektörde ki son durumunu analiz edeceğiz. Ve firmalar ile yapılan görüşmelerde ortaya çıkan talep ve önerileri bu toplantıda değerlendireceğiz.3 yıllık iş planımızı oluşturacağız.” diye konuştu.