Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nca Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’na hazırlattırılan OSB yatırım saha analiz çalışmaları çerçevesinde uygunluk onayı alan iki bölgenin içinde bulunan Görele İlçesi Organize Sanayi Bölgesi yatırım arazisini inceleyen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yörenin ihtiyacı olan OSB yatırımı için 2022 yılının kritik bir süreç içerdiğini ve paydaşlarla yatırım altyapısı kararına yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ve Görele İlçesi Çavuşlu Belde Belediye Başkanı Fatih Duzcu ile birlikte Görele Organize Sanayi Bölgesi yatırım sahasını gezen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çakırmelikoğlu,“Talebin karşılanabilmesi adına bölge altyapı çalışmalarının ivedilikle başlatılma kararı alınmalı ve çalışmalar, Bulancak Organize Sanayi Bölgesi’nde ki ivedilik süreci gibi olmalıdır. Bu kapsamda OSB müteşebbis heyetinin kuruluş aşaması için Görele Belediyesi, Çavuşlu Belediyesi, Giresun ve Ticaret ve Sanayi Odası ile Giresun İl Özel İdaresi sorumluluklarını yerine getirmesi şarttır. Bu kapsamda Espiye-Tirebolu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti kuruluşu aşamasındaki yaklaşımlarımız gibi Görele OSB Müteşebbis Heyeti kuruluşunda da Oda olarak öncülüğümüz devam edecektir. Ardından ise ilgili bakanlıktan sicil numarası ve yatırım altyapı kararları için çalışmaların ivedi hale dönüşmesi şarttır. İlk etapta 37 hektar alana kurulması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca yer tespiti onaylanan bölgenin, yörenin geleceği açısından stratejik bir yatırım alanı olacağını öngörmekteyiz.”

Görele İlçe Belediye Başkanı Tolga Erener ise, “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bölgemiz genelinde avantajlı OSB sahaları üzerine yapılan analizler çerçevesinde Görele OSB yatırım sahası bugün resmi bir aşamaya bürünmüştür. Kamu arazisi üstünde planlanan yatırım sahası bölgenin en avantajlı OSB’si olacaktır. Bu süreçte yatırım sahasının tahsis sürecini yakından takip eden Giresun Valisi Sayın Enver Ünlü, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na öncelikle teşekkür ederiz. Bölgemizin ihtiyacı Organize Sanayi Bölgesi için Sanayi Bakanlığınca yer tespitinin belirlenerek onaylandığını müjdeleyebiliriz. Ve şunu da ifade etmek istiyorum, bölge için yatırım talepleri gelmeye başladı, taleplerin değerlendirmesinde seçici olmayı hedefliyoruz.”

Görele İlçesi Çavuşlu Beldesi Belediye Başkanı Fatih Duzcu, “Bölgenin makus talihini yenecek proje olarak gördüğümüz Görele İlçesi Çavuşlu Beldesi Organize Sanayi Bölgesi için yerel imkanlarımızı zorlayarak her türlü maddi ve manevi katkıyı sunuyoruz ve bu yönde sunmaya da devam edeceğiz. Bu yatırımın başlangıcından itibaren ilmek ilmek sürecin içinde yer alan şahsınızda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ederiz.” dedi.

Önceki İçerikSeç Market Erikliman Şubesi Açıldı
Sonraki İçerikZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret.