Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Giresun Üniversitesi Rektörlük makamına getirilen Prof. Dr. Yılmaz Can’ı makamında ziyaret ettiler.
Rektör Can’a hayırlı olsun dileklerinde bulunan Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu; “2006 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Giresun Üniversitesi’nin rektörlük makamında ilk kez bir hemşerimizin olması bizleri gururlandırmıştır.
Sayın Rektörümüzün, yardımcısı dahil yapılanmasında hemşehrilerimizi göz önünde bulundurması bizleri mutlu etmiştir. Sayın Rektörümüz ve oluşturacağı ekibin Giresun için faydalı olacağına inancımız tamdır. Üniversite bizim için olduğu kadar ilimizin eğitim, sosyal ve ticari yaşamı için çok önemlidir, bu açıdan ortak konsensüs sağlanması adına bu sürece umutlu bakıyoruz. Dolayısıyla istişare içinde çalışılmalı ve birbirimize sahip çıkmalıyız.”
Ziyaretlerinden dolayı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası heyetine teşekkür eden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can; “Hep beraber umutsuzluğu yıkıp siyasiler, sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak akılla şehrimizi geliştirmeliyiz. Üniversitemiz güçlenirse ve büyürse bundan en büyük faydayı Giresun sağlayacaktır.” dedi.