Giresun Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde 2017 yılında Van’da gerçekleştirilen Van Turizm Fuarı’na katılımıyla birliktelik sağlanan İran Menşeili Elma Turizm firması yetkilileri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret etti.
Yapılan ziyarette Turizm’de karşılıklı işbirliği görüşmeleriyle birlikte Giresun’a yatırım planlarını aktaran Elma Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehti Rahbihari yapacak oldukları yatırım ile Giresun’a kısa vadede 15 Bin İran’lı turisti çekmeyi planladıklarını belirtti.
Aktivite ve eğlence odaklı bir turizm hedefi koyan yönetim kurulu başkanı “İran’lı turistler yurt dışına çıktıklarında daha çok eğlenmek ve alışveriş yapmayı tercih ediyorlar, Giresun’un coğrafi yakınlığı, insanlarının sıcaklığı ve odanızın önderliği ile bu yatırımları çekebilecek kapasitede. Biz Doğu Karadeniz bölgesinin İran Turistleri tarafından sevileceğini ve bu bölgede daha güzel yatırımlar olabileceğine eminiz. “dedi
Çakırmelikoğlu ise; Yapacak oldukları yatırımlarda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın her türlü desteğinin her zaman olacağını ve yabancı yatırımın ilimiz için çok önemli olduğunu  ve yatırımları sabırsızlıkla beklediğini belirtti.
Görüşmede yer alan Giresun Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner ise Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Ç:akırmelikoğlu’na nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Çalışmaların Turizm Alt Yapı Birliği ile birlikte yürütüldüğünü söyledi.