Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu başkanlığındaki Giresun Ticaret ve Sanayi Odası heyeti son kabine değişikliği ile Milli Savunma Bakanlığına getirilen Nurettin Canikli’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarete Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu , Meclis Başkanı Fikret Günaydın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Aydın, Bahadır Karataş, Azmi Bük, Sinan Akgün, Meclis Üyeleri Ahmet Ergün, Muammer Usta, Ünal Demirci, Serdar Demirkan, Selahattin Toslu, Hüseyin Mürtezaoğlu, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Öğütçü, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Türkan Hocaoğlu, Meslek Komitesi Üyeleri Fatih Konar, Halil Turan Nebioğlu, Emrah Altıyaprak, Giresun TSO Üyeleri Veysel Cürgül, Hüseyin Alkan, Servet Bozbağ, Oda Genel Sekreteri Şükrü Cebeci katıldılar.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye yeni görevinde başarılar dileyen Hasan Çakırmelikoğlu,”Sayın Bakanım; yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun, Allah utandırmasın, yeni görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

“Kamu kurumları ile iş dünyasını bir araya getirerek iş dünyasının sorunlarına çözüm aradığımız toplantılarımıza ara vermeden devam ediyoruz” diyen Hasan Çakırmelikoğlu, Bakan Nurettin Canikli’ye Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Çakırmelikoğlu; İlimizin yetiştirdiği müstesna ve konusuna hakim bir insan olarak Sayın Bakanımızın projeli ve alt yapısı güçlü işlerin her zaman takipçisi olduğunu ve farkını bir kez daha ortaya koyduğunu yakinen görüyoruz, 15 yıla yakın süredir devletin her kademesinde bulunmanız ve bu süreçte bütün makam ve mevkilerinizde Giresun sorunlarına hassasiyetle yaklaşmanız bizleri güçlendirmektedir. İnşallah Giresun’un daha da gelişmesi, güçlenmesi, büyümesi, ticari hayatının zenginleşmesi ve sanayisinin gelişmesi için gerekli desteği artarak sizden alacağımıza inancımız tamdır. “ifadelerini kullandı.

UÇAK BİLET FİYATLARINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Toplantıda Ordu-Giresun Havalimanı bilet fiyatlarının yüksekliğine de değinen Çakırmelikoğlu “Bilet fiyatlarındaki yükseklik, özellikle yaz aylarında, turizm konusunda yaptığımız çalışmaları ve yöre halkının ulaşımını olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple sefer sayılarının artmasının zaruri olduğunu düşünüyoruz.” dedi. Konunun takipçisi olacağını belirten Bakan Nurettin Canikli; Ordu Giresun havalimanının doluluk oranının günden güne üst limitlere ulaşmasının sevindirici olduğunu ve bilet fiyatlarının asgari düzeye çekilmesi için sefer sayısının arttırılması konusunun takipçisi olacağını ifade etti.

GÜNEY ÇEVRE YOLU SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Güney Çevre Yolunun da konuşulduğu toplantıda aks sayılarının arttırılması gerektiğine dikkat çekildi. Bakan Nurettin Canikli Aks sayısının arttırılması olabilir ama yapılacak ek tanjant yolu ile sorunun çözülebileceğini ve son düzenlemelerle tüm sorunların çözüme kavuşacağına inandığını söyledi.

OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ

Bakan Nurettin Canikli Giresun TSO ile daha sıkı çalışmanın önemine dikkat çekerek, son dönemde ekonomide yaşanan gelişmelerin kısa bir değerlendirmesini yaptı. “Giresun’u geliştirmek için hep birlikte omuz omuza çalışacağız. Ayrıca yapılan ziyaret için buralara kadar gelerek bizleri onurlandırdığınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu Toplantı sonunda, Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli’ye “Turizm Alanlarının Yatırım Tahsisi” ile ilgili sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir rapor sundu.