Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Şükrü Ataün nezdinde bir araya gelen meclis üyeleri, resmi gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından İSO birinci 500 içinde yer alan Yavuzkan Hazel Gıda ve Yavuz Gıda firmaları ile ikinci 500 büyük sanayi kuruluşları içinde yer alan Karadere Tarım Ürünleri ile Ahmet Ak Gıda firma yetkililerine teşekkür plaketi taktim edildi.

Yavuzkan Hazel firması adına işletme yetkilisi Mahmutcan Yavuz, Yavuz Gıda adına firma yetkilisi Ayşe Köse Goloğlu, Karadere Gıda firması adına işletme yetkilisi Abdullah Güney ve Ahmet Ak Gıda firma yetkilisi Halil Ak’ın katıldığı plaket töreninde konuşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “Giresun’un yüz akı olan firmalarımızı ülkemizin kalkınmasında attıkları dev adımlardan dolayı kutlarım.” dedi.

Törenin ardından Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Mimar Serdar Demirkan, Giresun Güney Çevre Yolu Projesi hakkında detaylı bilgi sunumu gerçekleştirdi. Ordu İli Gülyalı İlçe girişinden başlatılması planlanan yatırımda proje tadilatının devam ettiği bilinmektedir. Projenin genel detaylarında Giresun merkeze Batlama ve Aksu vadisinden iki bağlantı verilmektedir, bu bağlantılara ilaveten Boztekke Hamidiye Grup Yolu ile Giresun 1. Organize Sanayi Bölgesi yada Gedikkaya (Camili) bölgelerinden en az iki bağlantının daha ilave edilmesi gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.