Giresun’un merkez ve doğu bölgesi ilçelerine yönelik planlanan 3.Organize Sanayi Bölgesi fizibilite çalışmalarına start verildi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından planlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen 3.Organize Sanayi Bölgesi fizibilite çalışmaları için yer ve sektör tespiti etüdünün başlatıldığını müjdeleyen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; “Giresun’da yapılması düşünülen ihtisas/karma OSB’nin ilimize ve bölgeye uygunluğunu ve ihtiyacını analiz etmek, Giresun’un doğu yakası ilçelerinde özel veya kamu arazilerinde uygun yer tespiti, ihtisas ya da karma OSB kurulması için sektör analizi yapmak, kurulması düşünülen bölgenin türünü belirlemek, ilde faaliyet gösteren temel paydaşların ve hedef kitlenin söz konusu yatırım için talebini ortaya koymak ve yapılan analizlere bağlı olarak teknik, finansal ve ekonomik yapılabilirliğini belirlemek amacıyla fizibilite raporu saha etüdüne başlanıldı.20 Şubat 2020 tarihinde özel bir firma ile yapılan anlaşma çerçevesinde startı verilen fizibilite çalışmalarının bir yıl  sürmesi ve akabinde, ilgili merciler ve kamuoyu ile paylaşılması planlanmaktadır.” dedi.
 
Yatırımın fizibl olup olmadığının tespit edilmesi, sosyal hayata ve ekonomiye katkısı, maliyet tespiti, yatırım ihtiyacının gerekçelendirilmesi projenin beklenen sonuçlarını oluşturacağına vurgu yapan Çakırmelikoğlu; “Giresun ilinin kalkınması için planlanan 3.OSB’nin fizibilite raporu, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör temsilcileri ve bu konuda yatırım otoritesi olan bakanlık yetkilisi ve karar alıcılarla paylaşılacaktır. Düşüncemiz bu alanda  yer ve sektör tespiti yapmaktır. Ardından ilgili makamlar ile yapılacak görüşmeler doğrultusunda yatırım kararının alınmasını sağlamaktır. Giresun’un dengeli kalkınmasına olanak sağlayacak bu projenin acilen hayata geçirilmesi ise önceliğimizdir.” diye konuştu.
Önceki İçerikÖzel Sporcular Gençlik Ve Spor Kulübünden Ziyaret
Sonraki İçerikKadın Girişimciler, Kadına Şiddeti Anlattı