Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın nezdinde toplanan meclis gündem maddelerinin yanında 15 Temmuz darbe girişimi konusu ve ekonomiye yansımaları değerlendirdi.
Ayrıca toplantı açılışında 15 Temmuz darbe girişiminde ülkemizin bağımsızlığı ve birlikteliği uğruna şehit olan insanlarımız anısına bir dakikalık saygı duruşu akabinde istiklal marşı okundu.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın açılış konuşmasında;”Darbe girişimi ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yapılmıştır. Türk milletinin dik duruşu bu girişimi bertaraf etmiştir.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Muammer Usta;”Darbe girişimi ülkemizin birlikteliğine yapılmıştır.Bu sürecin devletimize ve milletimize vereceği zararların telafisi için planlamaların iyi yapılması,özellikle eğitim-öğretim kurumunun yeniden şekillendirilmesi öğrencilerin mağdur edilmemesi gerekmektedir. Şu iyi idrak edilmelidir ki,devlet kurumları içinde iyi cemaat kötü cemaat uygulaması yoktur.”dedi.
Meclis üyesi Usta; Giresun Küçük Sanayi Sitesini Organize Sanayi Sitesine bağlayan yolun yapımında önemli mesafe kat edildiğini,bu konuda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,Meclis Başkanı Fikret Günaydın ve işadamı Ahmet Anaforoğlu’na teşekkür ettiğini de ifade etti.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise darbe girişimi sürecini değerlendirirken;”Bu süreçte ülke ekonomisinde korkulan bir yansıma olmamıştır.Bugün darbe girişiminin ardından döviz ve borsada yaşanan küçük dalgalanmalar eski seyrine geri dönmüştür.Geleceğin daha iyi olacağını,bertaraf edilen darbe girişiminin ardından güven ortamının temin edilmesinin önemli olduğu görülmektedir.Ankara’da verilen fotoğraf önemlidir.”diye konuştu.