Giresun merkezin en önemli ihtiyaçlarından olan sanayi tesislerine alan açılmasının stratejik bir sürece sahip olduğuna değinen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yerel idareler başta olmak üzere, kamu kurumlarının sanayi tesisi taleplerini dikkate almaları gerektiğine vurgu yaptı.

Giresun 1.Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun 1.OSB Başkanı İbrahim Kara ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü. Çakırmelikoğlu, bölgeye yatırım yapmak isteyen girişimcilerin taleplerinin karşılanması adına Organize Sanayi Bölgesi mülkiyeti içinde yer alan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı futbol sahasının Bakanlığın tespit ettiği rayiç bedel üzerinden bölgenin kullanımına tahsis edilme kararının yerinde bir uygulama olacağını ifade etti.

 Giresun amatörüne yıllardır hizmet veren Giresun 1. Organize Sanayi Bölgesi Futbol Sahasının başka bir alana taşınacak olmasının hem bölge istihdamının artırılması, hem de yeni ve daha modern bir tesis yapılması adına faydalı bir karar olacağına işaret eden Başkan Çakırmelikoğlu, “Giresun merkezin yeni sanayi alanlarına ve mevcut bölgenin genişletilmesine ihtiyacı olduğu gelen taleplerden daha net görülmektedir. Bu doğrultuda Giresun 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunun aldığı kararı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak destekliyoruz.”

Önceki İçerikVergi Ve SGK Ödemelerine Yönelik Haciz İşlemleri Durdurulmalıdır
Sonraki İçerikZonguldak İş Dünyasından Ziyaret