Turizm yatırımlarının önem kazandığı son dönemde işletmeye açılan tesislere hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun’un alternatif ticari kazanımlarına dikkat çekti.

Tirebolu ilçesinde faaliyete giren Gaffaro Otel işletme yetkilileri Halil AK ve  Mehmet Tuğrul AK kardeşleri ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, bölgemizin son dönemde turizm potansiyeline yönelik yatırımların önemine değindi. Başkan Çakırmelikoğlu;” Giresun ve yöresi turizm açısından son yıllarda çekim merkezi olma yolunda istikrarlı bir grafik çizmektedir. Doğa ve vejetaryen mutfağına yönelik yaşanan turizm eğiliminin en öncelikli alternatifi olan Karadeniz ve dolayısıyla Giresun yöresinde bu tür otel, restoran ve sosyal alan yatırımlarının artmasına katkı sağlayan müteşebbislerimizin her daim yanındayız. Yaylalarımızda da doğaya uyumlu tesislerin yapımı için gerekli imar planlarının da en kısa zamanda yapılacağını umut ediyorum.” dedi.

Gaffaro Otel işletmesi yetkililerinin yaptığı açıklama ise, bölge turizmine katkı sağlamak adına bu sektöre yöneldiklerini ifade ettiler.

Önceki İçerikGiresun Yatırım Öncelikleri İş Dünyasının Gündeminde
Sonraki İçerikGazetecilerden Çakırmelikoğlu’na Ziyaret