Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Teknik Destek Programı kapsamında Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulunan “Giresun’da Dış Ticaret ve Hedef Pazar Araştırma Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” çerçevesinde ihracat yapan üyelerimizin dış ticaret personeline yönelik “dış ticaret istihbaratı ve hedef pazar araştırması eğitimi” başvuruları başladı. 25 kişinin katılımıyla teorik ve uygulamalı olarak toplamda 13 gün (78 saat) olarak programlanan eğitimler haziran ayında başlayıp Eylül ayında sona erecektir. Eğitimlere katılmak için başvuru yapan adaylar arasından aşağıdaki kriterlere göre seçim yapılacaktır:

  • Dış ticaret konusunda temel düzeyde bilgi ve tecrübe sahibi olmak
  • Bilgisayar ve MS Office programlarını kullanma yetkinliğine sahip olmak
  • Tercihen İngilizce bilmek

Eğitimlere var olan dış ticaret hacmini geliştirmek, yeni pazaralar bulmak veya ilk defa dış ticaret yapacak ama müşteri bulmam gerek diyen üyelerimizin katılması beklenmektedir. Eğitime katılan üyelerimize eğitim kapsamında 2 günlük danışmanlık hizmeti verilmesi planlanmaktadır.

Eğitimlerin ilk bölümü 13-14 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Eğitimlerin uygulama bölümleri için katılımcıların yanlarında diz üstü bilgisayar getirmeleri gerekmektedir. Eğitimlerin en az %90’ına devamlılık sağlayan katılımcılara eğitimlerin sonunda katılım sertifikası verilecektir.

Eğitime katılmak isteyen adayların en geç 5 Temmuz 2023 tarihine kadar aşağıdaki linkte yer alan formu doldurmaları gerekmektedir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

  • Temel Dış Ticaret Eğitimi
  • Belirlenen Hedef Pazarlarda Potansiyel Müşteri Bilgilerine Erişim
  • Hedef Pazar Raporu Hazırlama ve Yorumlama
  • Hedef Pazar ve Müşteri İstihbaratı Danışmanlığı 

Katılım Formu İçin Tıklayınız

Önceki İçerikTürk Denizciliğinin Bağımsızlığını Gururla Kutluyoruz
Sonraki İçerikÇandırspor Başkanı Çakır’dan Ziyaret