Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda devlet kurum ve kuruluşları, Eynesil ilçe üyeleri ile bir araya geldi. İlçede yer alan Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen etkinlikte üyelere danışmanlık masaları vasıtasıyla yatırım ve istihdam yardımları hakkında bilgilendirme hizmeti verildi.
Eynesil toplantısına; Giresun’da faaliyet gösteren İŞKUR, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK),KOSGEB,Elektronik İmza ve Giresun TSO’da hizmet veren (Ticaret Sicili,K belgesi,İş Makinesi,Sayısal Takograf Cihazı,İhracat belgeleri v.b.) birim temsilcileri katıldı.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri başta olmak üzere Eynesil bölgesinde faaliyet gösteren esnafların katıldığı bilgilendirme etkinliğinde,yatırım yapacak olan firma temsilcileri danışma masalarından detaylı bilgiler aldılar.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nun da katıldığı etkinlikte üyelerin talep ve sorunları bire bir dinlendi. Başkan Çakırmelikoğlu,”Önceki senelerde üyeler ile toplantılar düzenlemek kaydıyla bilgilendirme yapıyorduk.Bu dönem ise format değişikliğine giderek, danışma masaları vasıtasıyla üyelere bire bir hizmet vermek amacını hedef edindik.Eynesil’den başladığımız etkinlik önümüzdeki hafta Espiye ilçemizde devam edecektir.”dedi.