Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu nezdinde devlet desteği sağlayan kurum ve kuruluş temsilcileri Çamoluk ilçesinde yer alan işletmeleri ziyaret etti. İŞKUR, SGK, KOSGEB, TKDK,DOKA ve Ticaret İl Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı ziyarette bölge ekonomisinin genel durumu incelendi ve yatırıma dönük destekler masaya yatırıldı.
Bölgede üretilen siyez buğdayı ve Çamoluk fasulyesi üzerine kümelenme hedeflerine yönelik TKDK,DOKA gibi destek kuruluşlarının projelere sağlayabileceği destekler bire bir anlatıldı.
İlçe iş dünyasına yönelik yapılan gezide Çamoluk Kaymakamı Efecan Şahin’i makamında ziyaret eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, coğrafi yapısı ve organik tarıma yönelik çalışmaları taktire şayan olduğuna vurgu yaptı ve “Çamoluk Fasulyesi, Siyez Buğdayına yönelik çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bu projelere yönelik devlet destekli kuruluşların proje desteği bilgilerini yerinde verebilmek adına buradayız.” dedi.
Kaymakam Şahin ise, Çamoluk ilçesinin ulaşım konusunda yaşadığı soruna değindi ve “Sayın Cumhurbaşkanımızın geçmişte bu bölgeye yaptığı ziyarette ifade ettiği gibi ‘bu yollar kaderimiz olamaz’ diyoruz ve Çamoluk yolunun acilen standartlara uygun projelendirilerek yatırıma dönüştürülmesini arzuluyoruz.” sözlerini vurguladı.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından ise Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz’ü makamında ziyaret eden Çakırmelikoğlu ve beraberindeki heyet, ilçenin ekonomik yapısı ve projeleri hakkında bilgiler aldı.
Çamoluk Belediye Başkanı Düz; “Bölgede üretici birlikleri kurmak şartıyla Çamoluk yöresine özgü tarım ürünlerinin sistemli üretimini planlamaktayız, bu konuda desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.
Önceki İçerikKurumsal Başarı İçin Gelişim Odaklı Eğitim Düzenlendi
Sonraki İçerikGiresun TSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı