Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu üye ziyaretlerini sürdürüyor.
Kuruyemiş sektöründe ceviz yerli ve  ithal ürün ticaretini yapan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işadamı Ali Mert Ceylan’ı işyerinde ziyaret eden GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; genç girişimcilerin önemine değindi.
Kuruyemiş sektöründe cevizin sağlık açısından en faydalı ürünler arasında yer aldığına dikkat çeken Başkan Çakırmelikoğlu, “Bölgemiz ceviz alanında da üretimi olan bir markaya Şebin cevizine sahip, ancak yeterli oranda bunun pazarlamasını yapamıyoruz. Fakat son süreçte yeni dikim sahaları ile özellikle  ülke genelinde imalat ve ev tüketiminde cevize ilgi her geçen gün artmaktadır. Yerli üretilen mahsulümüzün ülkemize yeterli olmadığından yurt dışından da ceviz ithalatı yapılmaktadır. Bu sebeple ülkemizde ve ilimizde Ceviz ağaçlarının dikimlerinin yaygınlaştırılarak ceviz ithalatını kesmemiz ülke ekonomisi açısından faydalı olacaktır.”dedi.
Genç işadamı Ceylan ise; Giresun’da ceviz toptancılığı ile ilimizde bir sektörde boşluğu doldurduklarına ve bu meyveye talebin yoğun olduğuna dikkat çekti.