8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, işdünyasında kadın girişimcinin önemine dikkat çekti.
GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu;
‘Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdur’ diyen Ulu Önder Atatürk’ün sözlerine hak vermemek mümkün mü? Doğrusu kadınları ve çocukları en değerli varlıklar olarak gören bir kültürün mensupları olarak, onlara her zaman bu değeri hissettirmek, yaşatmak zorundayız.
Kadınlarımız annelik gibi en kutsal görevin sahipleriyken, ev düzeninin asıl yöneticileriyken, kimse sanmasın ki onlar iş dünyasında, ekonominin içinde ikinci planda kalacak.
İş dünyası adına her platformda söylediğimiz gibi, kadın girişimci sayımızı erkeklerin sayısına ulaştırmak, onları iş aleminin içinde başta yönetici ve girişimci pozisyonları olmak üzere daha fazla görebilmek hepimizin ortak isteği.
İşin aslı; kalkınmanın da, zenginleşmenin de, adaletin de yolu bu.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Dünyanın bütün çiçekleri onlara armağan olsun…”