İstanbul’da bulunan Batlamalılar Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret ettiler.
Ziyarette Giresun’a turizm alanında eksikleri,  Giresun’un girişimci altyapısının geliştirilmesi için neler yapılabilmesi gerektiği masaya yatırıldı.
Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;  Giresun’un Fındık’tan sonra çıkış kapısının turizm olduğunu belirterek; “TSO olarak şehrimizin her anlam da kalkınması ve iyi işler çıkarması adına üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmek için uğraşıyoruz. Denizimizi ve yeşilimizi muhafaza eden her türlü turizm yatırımlarının destekçisi olacağımızı  belirtmek isterim. Ayrıca turizmde belirlenen sorunların giderilmesi ve kamu faydasını arttırıcı taleplerin gerçekleştirilmesine yönelik ısrarlı takibimiz sürecektir” dedi.
Ziyarette İstanbul’da ki Giresun Batlamalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Melikoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit,  Refik Kurtulmuşlu,  Şahin Turan,  Ali Sürücü, Şenol Çakır, Zekeriya Dilli, Cemal Çayan hazır bulundular.