Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Giresun Günleri 7-10 Aralık 2023 tarihleri arasında yoğun katılım sonucu İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Günleri açılışında ilimizin ticari ve sanayi altyapısı ile bölgenin Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ile diğer Türk devletleriyle olan ticari iletişimlerinden bahsetti. 

Başkan Çakırmelikoğlu;

“Giresun teşvikte avantajlı iller arasında yer almaktadır. Bu kapsamda KDV istisnası, faiz indirimi, SGK desteğinin yanında yatırımların yarıdan fazlasını devlet teşviklerinden dolayı vergiden düşebiliyorsun. Bu sebeple Giresun yatırım fırsatı olan bir il konumundadır. 1.ve 2.OSB’nin yanında, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır’ın desteği ile 3.ve 4 OSB Ticaret ve Sanayi Odası, ilgili belediyeler ve valiliğimiz ortaklığında kuruldu. Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk bölgesinde yapılan fizibilite sonrasında uygun bir bölgeye 5.OSB’yi kurmayı hedefliyoruz. İlimizde kurulmuş ve kurulacak olan 3.4.ve 5.OSB’sinde istimlak süreci, altyapı ve üstyapı yatırım sürecinde ilgili bakanlığın desteği ile tamamlandıktan sonra bölge yatırım cenneti olacaktır. Bu vesileyle, İlimize OSB kurulumunda desteğini esirgemeyen İlgili belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, valiliğimize ve bil hassa hemşerimiz Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır’a teşekkür ederiz.”

Önceki İçerikTHY Ordu-Giresun Müdürü YILMAZ’dan Ziyaret
Sonraki İçerikYöresel Ürünler Ticareti