19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu; Kurtuluş Savaşı meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs’ın bağımsızlık yolunda çok anlamlı bir gün olduğuna işaret etti.

Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu;

“19 Mayıs 1919 milli mücadelemizin başladığı, bizler için çok derin anlamlar içeren tarihi bir gündür. Bugünlere kadar uzanan büyük bir kahramanlık öyküsünün başlangıç günüdür.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün bir millet onur ve namus savaşını zaferle sonuçlandırmış ve genç nesillere çok aziz bir emanet bırakmışlardır. Gençlerimizin bu emanete sonuna kadar sahip çıkarak ülkemizi en medeni, en gelişmiş, en müreffeh ülkeler arasında daimi kılacağından asla şüphemiz yoktur.

Büyük Atatürk gençlere çok güvenmekteydi. Biz de, bu düşünceden yola çıkarak ülkemizin ekonomik gücünü büyütmeyi hedeflerken, en çok gençlerimizin içindeki cevhere ve onların ışığına güvenmekteyiz.

Bu anlamlı günün yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi bir kez daha minnet,  şükran ve rahmetle anıyorum.”

Önceki İçerikÇakırmelikoğlu, Çalıştayda Konuştu
Sonraki İçerikGESOB Başkanı KARA’ya Ziyaret