Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Asgari ücretin net 11 bin 402 TL’ye, bu ücrete sağlanan işveren desteğinin de 400 TL’den 500 TL’ye yükseltilmesi kararı hem emekçiye hem de işverenlerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

Başkan Çakırmelikoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Ülkemizde asgari ücret düzeyinin diğer emtia verileri açısından temel teşkil etmesi, maliyetleri etkilemesi nedeniyle sadece çalışanlar için değil, işverenler ve idare için de önemli bir kriter oluşturmaktadır. Ülkemizin yaşadığı enflasyonla mücadele süreci, çalışanından patronuna kadar tüm kesimi etkilemektedir. Bizler çalışanlarımızı hiçbir şekilde ayrı tutmadığımız gibi aynı geminin içinde yol aldığımızı bilerek hareket etmekteyiz.

Bu aşamada asgari ücret desteğinin devamı çok kıymetlidir. İşverene sağlanan asgari ücret desteğinin, asgari ücret artış oranı ve genel fiyat seviyesi dikkate alınarak revize edilmesi işveren temsilcisi olarak bizlerin önceliğidir. Genel ekonomik imkanlar kapsamında asgari ücret destek talebimiz başta olmak üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında oluşan yeni kabinenin alacağı kararlar kapsamında ekonomideki dengelerin en kısa sürede yerine oturacağına ve fiyat aritmetiğinin de sağlıklı bir sürece gireceğine olan inancımızı da buradan ifade etmek istiyorum.”

Önceki İçerikBaşkan Şenlikoğlu’ndan Ziyaret
Sonraki İçerikYeni Nesil İhracat Destekleri Ve Dış Ticaret Eğitim Programı Gerçekleştirildi