Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na ait olan, Türk Marka ve Patent Kurumu tarafından tescil edilen “Fındığın Başkenti” markasını kullanma yetkisi, imzalanan lisans sözleşmesi ile Altun Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne verildi.
İmza töreninde konuşan Altun Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. firma sahibi Halil Paltun; “Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Fındığın Başkenti markasını tescil ettirerek ilimizle özdeşleşen fındığın marka değerinin ortaya çıkarılması adına örnek bir süreç yaratılmasına olanak sağlamıştır. Bu vesile ile Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Çakırmelikoğlu’na özellikle teşekkür ederiz.” dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise Fındığın Başkenti markasının çok değerli olduğuna ve bu markanın Giresun kalite fındıktan Giresun’da üretilen ürünlerde kullanılacak olmasının önemine değindi ve; “Kazanımlarımızı kara dönüştürmek için el ele vererek Giresun kalite fındığın mamul madde üretimini bu vesileyle teşvik ediyoruz.” diye konuştu. Ayrıca Hasan Çakırmelikoğlu, Fındığın Başkenti markasını kullanmak isteyen üyelere Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na başvurmaları halinde marka kullanım yetkisinin verileceğini ifade etti.