AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ’dan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyaret.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu tarafından karşılanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, ilimizin ekonomik yapısı ve iş dünyasının talepleri üzerine bilgiler aldı.

Milletvekili Dağ, pandemi sürecinin ticareti etkilediğine ihracat ve üretimdeki olumlu göstergelere nazaran iç piyasada yaşanan tedarik sıkıntısının negatif eğimi tetiklediğine vurgu yaptı, fakat sürecin çözülemeyecek boyutta olmadığına değindi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, ekonomik göstergeler ve maliyet artışlarına dikkat çekerken, Giresun’un ulaşım altyapısı projelerini dile getirdi, Güney Çevre Yolu, Demiryolu, Eğribel Tüneli ile 3.Organize Sanayi Bölgesinin acilen yatırıma dönüştürülmesi gerektiğini kaydetti.

Ziyarette AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer ile yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.