Giresun Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda 2.El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin 2021 yılı sınav maratonu start aldı.

08-11 Şubat 2021 tarihleri arasında teorik ve performans alanlarında yapılacak 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının teorik kısmı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında, uygulama (performans)  kısmı ise Giresun merkezde faaliyet gösteren Karaca Otomotiv 2 ve Karakılıç Otomotiv’de yapılmaktadır.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından organize edilen ve TOBB Meybem Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yapılan sınavlar ile ilgili değerlendirmede bulunan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “2019 ve 2020 yıllarında yoğun bir şekilde yapılan 2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarına 2021 yılı ile devam edilmektedir. 2021 yılının şubat ve mart aylarını kapsayan üç sınav organizasyonu ile yılın ilk altı ayını bu sektörde kapatmayı hedefliyoruz. Buradaki amacımız ilimiz geneli başta olmak üzere komşu vilayetlerde oto galerici sektöründe faaliyet yürüten işletmelerin zorunluluk kapsamında olan belgelere ulaşmalarına yardımcı olmaktır. Ayrıca pandemi dolayısıyla 2021 yılının ikinci yarısına atılan belge zorunluluğunun ağustos yanından itibaren uygulanması beklemektedir.” diye konuştu.

Önceki İçerikAna Faaliyet Kodu Dışında İş Yapan Kapalı İşletmelere Vergi Öteleme Müjdesi
Sonraki İçerikKafe ve Restoran İşletmeleri Kapılarını Açmak İstiyor