Ekonominin çarklarındaki tüm sektörlerin desteklenmesinde önemli rol oynayan Ziraat Bankası, akaryakıt sektörüne yönelik üye işyeri komisyon ve ücretleri ile teminat mektubu komisyonlarında indirime gitmiştir. Böylece akaryakıt bayilerine bu dönemde finansal destek sağlayarak, firma faaliyetlerinin sürdürülebilirliğine katkı verilmesi hedeflenmektedir.

Bu amaçla, kredi kartı ve banka kartı ile yapılacak akaryakıt satışları için üç modelde, € farklı özel fiyatlama seçeneği oluşturulmuştur. Firma ve bayilerin, kendilerine uygun olan modeli tercih edebilecekleri bu uygulama kapsamında tüm fiyatlamalar ve %50 indirimli POS ücretleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Modeli:Tüm Bankaların Kartlarına özel Fiyatlama (TEK ORAN)
 PEŞİN İŞLEMLERKomisyonBloke
Tüm Banka Kartlan (Ziraat ve Diğer Bankalar)1,09%25
Model 2:Ziraat Bankası ve Diğer Banka Kartları Özelinde Fiyatlama
 PEŞİN İŞLEMLERKomisyonBloke
Ziraat Bankası Kartlan (BK+KK)0,79%18
Diğer Bankalar Kartlan (BK+KK)1,45%33
Yurtdışı Kartlar (BK+KK)2,00%40
Model 3:Kredi Kartı ve Banka Kartı Olarak Her Bir Kart Tipi Özelinde Fiyatlama
 PEŞİN İŞLEMLERKomisyonBloke
Ziraat Banka Kardan0,20%4
Ziraat Kredi Kardan0,89%19
Diğer Bankalar Banka Kardan0,65%13
Diğer Bankalar Kredi Kardan1,65%37
Yurtdışı Kardar2,00%40
ÜCRETLER (9650 İndirimli)
Mobil Pos Hat Bedeli30 fe
ÖKC Hizmet Bedeli40i
Fiziki POS Kirası30*.
 

Ayrıca, uygulamaya alınan yeni fiyatlama modeline destek sağlamak amacıyla, Ziraat Bankası kart müşterilerine yönelik kampanyalar da devreye alınacaktır. Fiyatlama tablosundan görüleceği üzere, akaryakıt altınlarında Ziraat Bankası kartlarının kullanılması durumunda bayilere daha da uygun avantaj sağlanmaktadır.

Diğer taraftan, akaryakıt bayilerine verilecek teminat mektubu komisyonlarına ilişkin tabela fiyatlarında da %5Û indirim uygulanacaktır.

Bu uygulamalardan yararlanmak isteyen akaryakıt bayileri, çalıştıkları veya en yakın Ziraat Bankası Şubesine başvurabilecektir.

Ziraat Bankası, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin güçlendirilmesine katkı sağlamaya ve müşterilerimizin yanında olmaya devam edecektir.