Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Giresun Defterdarı ve Vergi Dairesi Müdürü Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler.
Toplumda vergi algısının oluşması, vergi bilincinin arttırılması amacıyla 22-28 Şubat tarihleri arasındaki Vergi Haftasının bu yıl 27’ncisinin kutlandığını belirten Defterdar Musa Koçulu;vergi bilincinin artırılması yönünde faaliyetleri sürdürüleceğini ifade etti ve “Türkiye’de vergi oranının %26 seviyelerinde AB’de bu rakam ise %38 civarındadır.”dedi.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise ziyarette yaptığı konuşmada;”Vergi ödeyen kazanan ve kurumsal olandır.Vergi ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaktadır.”diye konuştu.
Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fikret Günaydın,bölge ekonomisinin göz önünde alınarak vergi uygulamasının revize edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Vergi Haftası dolayısıyla yapılan ziyarette Defterdar Musa Koçulu,Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir, Defterdarlık Saymanlık Müdürü Deniz Yılmaz,Muhasebe Müdürü Erdal Şahin,Gelir İdaresi Müdürü Zekai Alver ve Milli Emlak Müdür V. Zekeriya Aydın yer aldı.