1-2 Kasım 2016 tarihinde, Bahreyn’de gerçekleştirilecek “TOBB-FGCCC Türkiye KİK 2. Forumu” hakkında bilgi verilmişti. Bahreyn Başkanı Şeyh Khalifa bin Salman Al Khalifa himayelerindeki Forum, Birliğiniz, Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) ve Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenecektir.
Söz konusu Forum’u Bahreyn Başkanı Şeyh Khalifa bin Salman Al Khalifa’nın onurlandırılması beklenmektedir.
“TOBB-FGCCC Türkiye KİK 2. Forumu”na Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) üyesi Bahreyn, Suudi Arabistyan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar ve Oman iş ve finans çerçevelerinden yaklaşık 500 civarında firmanın katılımı ve ülkemizde foruma iştirak edecek firmanın iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi ön görülmektedir.
Forum kapsamında, altyapı, mega projeler, teknik müşavirlik, bankacılık ve finans, sağlık, ilaç ve tıbbi ekipmanlar, yenilenebilir enerji, petrol ve doğal gaz, tarım, gıda, ulaştırma, lojistik ve franchising gibi sektörlerde iş imkanları, karşılıklı ticaret ve yatırımda karşılaşılan sorunların ele alınması öngörülmektedir.
Ayrıca Forum kapsamında, Türkiye ve KiK üyesi ülke firmaları arasında teknik müşavirlik, tarım ve gıda, yenilenebilir enerji, petrol ve doğalgaz, savuma sanayi, bankacılık finans ve sigorta, gayrimenkul, otomotiv ve yan sanayi, kimyasal ürünler, kozmetik ve temizlik ürünleri, inşaat ve altyapı, inşaat malzemeleri, sağlık ve ilaç, bilişim teknolojileri,  makine ve teçhizat, madencilik, tekstil ve konfeksiyon turizm, ulaştırma ve lojistik, elektronik ve telekomünikasyon ve franchising sektörleri başta olmak üzere, ikili görüşmeler gerçekleştirilmesi imkanı sağlanacaktır.
Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere TOBB-T İş Bankası Akay Şubesi (Şube Kodu: 4201, Swift: ISBKTRIS) TR670006400000242010012766 numaralı Dolar hesabına 500,-(Beş Yüz) Dolar ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesinin takiben, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan ayrıca tahsil edilecektir.
Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin (http://kik.tobb.org.tr) adresinde yer alan “TOBB- FGCCC; Türkiye- KİK 2. Forumu Katılım Forumu”nu doldurmaları, yüksek çözünürlüklü ve “jpeg” formatında bir resim, pasaportun renkli kısmı ile avans bedelinin ödendiğini gösteren dekontun da kik@tobb.org.tr e-mail adresine en geç 10 Ekim 2016 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.
Kişi başı organizasyon giderleri, katılımcıların sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan katılımcıların ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, en geç 3 Ekim 2016 Cumartesi günü mesai saati bitimine kadar Birliğimize yazılı olarak bildirmeleri halinde avans olarak yapılan ödeme iade edilebilecektir.
Söz konusu Forum’un taslak programına Birliğimiz web sayfası (www.tobb.org.tr) “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.